با کمپرسور باد بیشتر آشنا شوید

کمپرسورها در واقع پمپ های بادی هستند که اکثر ما در تعمیرگاه ها دیده‌ایم. البته کمپرسورها تنها در تعمیرگاه ها کاربرد ندارند بلکه از کمپرسور در در صنعت نیز استفاده می‌شود. بسیاری از صنایع در مقیاسی بزرگ نیاز به هوای فشرده دارند به همین دلیل کمپرسور باد به یک ابزار مهم و کاربردی برای آنها تبدیل شده است. در این مقاله ما قصد داریم تا توضیحاتی درباره کمپرسور باد برای آشنایی بیشتر بدهیم. پس اگر نیاز دارید تا درباره کمپرسور باد بیشتر بدانید تا انتها این مقاله را مطالعه کنید.

 عملکرد کمپرسورهای گاز

بیشتر کمپرسورهای باد با کاهش حجم هوا توسط یک عمل فیزیکی نظیر پیستون و در نتیجه افزایش فشار هوا و دمای هوا کار خود را انجام می‌دهند. اگر این عمل توسط پیستون انجام شود به آن کمپرسور پیستونی و اگر توسط اسکرو انجام شود به آن کمپرسور اسکرو می‌گویند. به طور معمول نامگذاری و دسته بندی کمپرسورها بر اساس همین نحوه فشرده سازی هوا انجام می‌گیرد. برخی از کمپرسورها که در صنایع بزرگی نظیر پتروشیمی یا نساجی استفاده می‌شود را کمپرسور دینامیکی یا سانتریفیوژ می‌گویند. این کمپرسور ظرفیت بالایی داشته و می‌تواند دائما کار کند.

 پرکاربردترین کمپرسور باد

بسته به فشار و دبی مورد نیاز کمپرسور اسکرو و پیستونی از پرکاربردترین کمپرسورها هستند. البته دیگر کمپرسورها نیز بسته به نوع کاربرد مورد استفاده قرار می‌گیرند اما نسبت به کمرسور پیستونی یا کمپرسور اسکرو کاربرد کمتری دارند. ادامه دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *